Genel

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen 2017 yılının ikinci ‘Gündem Buluşmaları’nda, gayrimenkul, inşaat ve inşaat malzemesi sektörleri açısından yılın ilk yarısının nasıl geçtiği ve ikinci yarıda beklenen gelişmeler ele alındı.

Albayrak Grubun, kağıt sektöründeki boşluğu doldurmak ve dünya çapındaki yenilikleri ülkemize kazandırmak için  şirketlerinden Varaka’nın 1500 kişiye istihdam sağlayan 1 milyar liralık yatırımıyla kurulan devasa kağıt fabrikası 1milyon m2 lik açık ve140 bin m2 kapalı alan üzerinde üretime başlıyor.

Marmara Grubu Vakfı tarafından bu yıl 20’inci düzenlenen Avrasya Ekonomi Zirvesi bu yıl Wow İstanbul Otel Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Zirveye 44 ülkeden 200 devlet adamı, akademisyen, işadamı ve din adamı katılım gösterdi.

TTMD, Türk Tesisat Mühendisleri Derneği İstanbul Temsilciliği, 1 Nisan 2017 tarihinde POINT Hotel'de 2016/17 eğitim seminerlerinden 7.’si gerçekleştirdi. Kalabalık bir izleyici kitlenin katıldığı Seminerin konusu “Bina Tesisatlarında Sık Yapılan Hatalar”.

Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı Mali Genel Kurulu, 20 Mart 2017 tarihinde YTÜ Makine Fakültesi Dekanlık Binası Prof. Dr. Şerafettin OYDAŞIK salonunda düzenlendi. Toplantıda 2017 yılında yapılacak ve yapılmakta olan faaliyetler, 2017 yılı çalışma programı ve 2016 yılı mali tablolarının onaylanması, öneriler ve dilekler konuşuldu.

Rüzgar enerji santralleri kurulumunda Türkiye’nin lider kuruluşu olan Hareket, 2007 yılının Ocak ayında hayata geçirdiği ilk rüzgar enerjisi santrali projesinden bu yana toplam 85 RES projesini başarıyla tamamladı. Hareket; proje taşımacılığı ve yük mühendisliği alanında hizmet veriyor.