Verimli ve temiz enerji çözümleri sunan Form Şirketler Grubu, yenilenebilir enerji ve aydınlatma sistemleri ile bu yıl 5. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Solarex Fuarı’na Form Temiz Enerji şirketi ile katıldı.
Form Şirketler Grubu Form Temiz Enerji şirketi ile Sharp ve Canadian Solar’ın son nesil güneş panellerini ve yeni kanun kapsamında lisanslı üretim için gerekli olan Saha Ölçüm Seti örnek uygulamasını sergiledi.

Fuar ile ilgili değerlendirmede bulunan Form Temiz Enerji Şirketi Genel Müdürü Enis Behar; “bu sene fuara ağırlıklı olarak projesi olan ve bunu uygulamaya geçirmek için doğru partner arayışında bulunan kişiler ve firmaların katıldıklarını gözlemledik.
Sektörde güneş panelleri ile ilgili uygulama yapmış olan çok az firma olmasından dolayı ziyaretçilerin ana beklentilerinden biri gerçek iş deneyimi olan firmalar ile görüşmekti. Bu anlamda çözüm arayan şirketler için Form Temiz Enerji uygulamaları ile doğru adres oldu. Fotovoltaik sektörü, 500 kw altı serbest kurulum ve 500 kw üstü lisanslı uygulamalar ile ilgili kanunların da çıkmış olmasından dolayı oldukça hareketli bir yıl yaşamakta. Son olarak elektrik fiyatlarına gelen % 10 zamda bu ilgiyi arttırdı. Doğalgaza gelen % 20’lere yakın zam, elektriğe yakın zamanda ilave bir zam da gelebileceği beklentisi taşıyor. Bütün bu değişimler, fotovoltaik sistemlerin geri dönüşünü son derece makul noktalara getirmekte.”

Form Temiz Enerji Şirketi’nin fotovoltaik panellerde, Dünyanın en büyük firmalarından Sharp ve Canadian Solar ile invertörler de ise Steca, SMA ve Fronius ile çözümler sunduklarını hatırlatan Behar; “bu bizim uygulamalarımızda çok geniş bir ürün gamı sağlıyor” dedi. Bu firmaların büyük imalat boyutları sayesinde, 1 kw anahtar teslim kurulumu sistem maliyetini 1,500 € mertebelerinde yapabiliyor olduklarını belirten Enis Behar, “hali hazırda çalışan referanslarımız ve ekibimiz sayesinde de uygulama yapmak isteyen müşteriler için çok güvenilir bir çözüm sağlayıcı oluyoruz. 25 yıl çalışma garantisi verdiğimiz ürünlerimizi, 47 yıllık firma deneyimimiz ile de destekleyebiliyoruz” dedi.

*****

DAVET

Türkiye’de iklimlendirme ve yenilenebilir enerji sektörünün öncülerinden Form Şirketler Grubu, CNR Expo Center’da 2 – 5 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan ISK-SODEX ve 02-06 Mayıs 2012 tarihinde düzenlenen Uluslararası Yapı Fuarlarına katılacak. ISK-SODEX Fuarı’nda şirket; iklimlendirme ürünleri, VRF sistemleri, Fotovoltaik sistemler ve kendi imalatı olan Günışığı Aydınlatma sistemleri ile yer alacak. Ayrıca 90c sıcak su üretebilen “Q Ton” Heat-Pump sıcak su üreticisi de, Form Şirketler Grubu’nun 550 m2’lik standında ilk kez tanıtılacak. Yapı Fuarı’nda ise Form Günışığı Aydınlatma çözümlerini anlatacak.