SY GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Salih YAMAN ile birlikte enerji sektörü ve ekoturizm üzerine anlamlı bir söyleşi gerçekleştirdik. Salih Bey ile yeni faaliyete geçirdiği yatırımı Botanik Göl Evleri'nde tanışma fırsatımız oldu. SY GRUP, enerji ve inşaat-taahhüt sektöründe faaliyet gösterirken şimdi portföyüne yeni bir sektör olan Bungalov evlerde konaklamak ve doğayla iç içe harika bir tatil yapma imkanı sunan Botanik Göl Evleri'ni ekledi.

Devamını oku...

Siemens Gamesa CEO’su Ebru Çiçekliyurt AA muhabirine Türkiye’nin hidrojen enerjisi üretimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Çiçekliyurt, “Son dönemde enerji sektöründe hidrojenin yenilenebilir enerji kullanılarak geniş ölçekte üretilebileceğinin farkına varıldı. Rüzgar kurulu gücümüz 10 bin megavata ulaşmış durumda. Türkiye’nin özellikle büyüyen rüzgar enerjisi altyapısıyla, hidrojen teknolojilerinin benimsenip hayata geçirilmesinde öncü ülkelerden olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Devamını oku...

Türkiye Petrolleri ile çoklu satış kanalı uygulamalarıyla öne çıkan Bizim Toptan arasında başlayan iş birliğiyle Türkiye Petrolleri’nin marketleri “T 7/24 Market” konseptinde Bizim Toptan ile hizmet vermeye başladı. İş birliği kapsamında Türkiye Petrolleri’nin 300 bayisi, Bizim Toptan’ın 8 bini aşkın ürünüyle süpermarket hizmeti veriyor. Yılsonuna kadar Türkiye Petrolleri’nin tüm bayilerinin T 7/24 Market konseptine dahil olması hedefleniyor.

Devamını oku...

ABB, dünyanın en büyük elektrikli otobüs filolarından biri için yüksek güçlü şarj altyapısı tasarlama, tedarik etme, test etme ve devreye alma projesini kazandı. ABB proje kapsamında ülke genelinde 1.000 elektrikli otobüse ve günde 50.000 yolcu taşıma kapasitesine sahip olması öngörülen filo için yüksek güçlü şarj altyapısı sağlayacak.

Devamını oku...

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250