Leon Teknik, Crane Process Flow Technologies Türkiye Yetkili Distribütörü olarak, Doğal gaz kesme vanası olarak  Flowseal Series MS Metal Yataklı Kelebek Vanalar'ı sunuyor.

Konvansiyonel tip Globe ve Gate Vanalara göre çok daha hafif olan ve daha az yer kaplayan Flowseal Series MS Metal Yataklı Kelebek Vanaları özellikle Triple-Offset (Üçlü eksen kaçıklığına sahip) özel tasarımı ile özellikle Cryogenics olarak adlandırılan LPG, LNG gibi akışkan hatlarında üstün performansı ile vazgeçilmez bir çözüm olmaktadır. Bu tasarım disk ve yatak arasındaki sürtünmeyi minimuma indirirken daha kolay bir açma/kapama sağlamaktadır. Aslında kapamayı yapan diskin kendisi değil, üzerinde sıralı dizilmiş Graphite-Paslanmaz Çelik halkalardır. Minimum sürtünme ile maximum ömrü olan bu halkalar gerektiğinde, diskin arka yüzündeki vidalar gevşetilmek sureti ile, çıkarılarak paket olarak değiştirilebilmektedir. Her iki yönde rahatlıkla kullanılabilen Flowseal Series MS (Metal-Seated) Metal Yataklı Kelebek Vanaların kendini merkezleyen diski ve pin bağlantısız mil-disk bağlantısı ile çok yüksek veya çok düşük sıcaklıklarda milin rahatça genişleyip büzülmesi sayesinde kullanıcılarına sorunsuz operasyon sunmaktadır.

Standart olarak DN80-600 çapları arasında üretilen bu vanalar, PN10-100 (ANSI 150/600) basınç sınıflarında ve –196 °C derece’den +550 °C derece’ye kadar bir sıcaklık aralığında servis verebilmekte, manuel el kumandalı, pnömatik aktüator veya  elektrik motoru ile otomatik (ON/OFF veya Kontrol) olarak çalıştırılabilmektedir. Sızdırmazlık testlerinden de DIN3230 Leakrate 1 standardında en yüksek sızdırmazlık seviyesinde başarı ile geçmiştir.

Flowseal Series MS Metal Yataklı Kelebek Vanaları’nın Cryogenics akışkan (LPG/LNG) hatlarında güvenli kullanımı için özel Cryogenic Versiyonu bulunmaktadır. Bu versiyonda vana üzerindeki tüm malzemeler Paslanmaz Çelik olup malzeme düşük sıcaklıklarda genleşerek donmayı önleyecek özelliktedir, tasarım –60 °C  derece ve daha düşük sıcaklıklar için (max. –196 °C derece) uygundur.