NÜRNBERG/NORDBORG - Güç elektroniği teknolojisinde lider konumundaki SEMIKRON ve Danfoss Silicon Power, güçlerini birleştirme kararı aldı. İlk sinyallerini 2022 yılı Nisan ayında veren, 22 Ağustos’ta resmi birleşme haberini duyuran şirket, yarı iletken güç modüllerinin yeni lideri olarak Semikron Danfoss ismiyle faaliyetlerini sürdürecek.

Devamını oku...

Rusya kaynaklı etkiye ve Çin’deki karantinaya rağmen 2022’nin ikinci çeyreğinde %10’un üzerinde organik büyüme ile 8,5 milyar euro gelir elde eden Schneider Electric, ilk yarıyıl grup gelirlerini de en az %10 organik büyüme ile 16,1 milyar euro’ya yükseltti.
Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı da 2022’nin ilk yarısında ilerleme kaydetti ve 4,70’lik yıl sonu hedefine şimdiden 4,17 düzeyinde yaklaşıldı.

Devamını oku...

Endüstriye yüksek kaliteli endüstriyel elektrikli aletler, kalite güvence ürünleri, montaj çözümlerinin yanı sıra yazılım ve hizmet sunan Atlas Copco Endüstriyel Teknik, rüzgâr endüstrisinde kullanılan temel cıvatalama çözümlerini akıllandırdı. Şirket uzun yıllardır otomotiv , beyaz eşya gibi sektörlere Endüstri 4.0’a uygun ekipmanlar ve yazılımlar tedarik etmekteki tecrübe ve bilgisini kullanarak, rüzgâr enerjisi sektöründe kullanılan geleneksel el aletlerinden oluşan ürün yelpazesine, prosesin daha az hata riskiyle, daha hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlayan sensörlere ve dahili zekaya sahip cıvatalama çözümlerini ekledi. Atlas Copco Endüstriyel Teknik, özelleştirilmiş cıvatalama çözümleri ile de rüzgâr endüstrisinin özel taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Devamını oku...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (Elder) koordinatörlüğünde, İTÜ ARI Teknokent iş birliğinde enerji sektörüne yönelik proje geliştiren girişimleri desteklemek amacıyla başlatılan “Enerjim Sensin Hızlandırma Programı” başvuruları başladı. Programı başarıyla tamamlayan enerji girişimlerine toplamda 1 milyon TL’lik nakit ödül verilecek. Girişimciler 14 Ağustos’a kadar programa başvuru yapabilecek.

Devamını oku...

ABB tarafından 2021 yılının Mart ayında başlatılan #energyefficiencymovement, iklim değişikliğiyle mücadele için enerji tüketimi ve karbon emisyonlarının azaltılmasına ilişkin farkındalığın arttırılmasını ve eyleme geçilmesini teşvik etmeyi amaçlayan çok paydaşlı bir girişimdir. Şirketler, harekete katılmaya ve başka şirketlerin de eyleme geçmeye teşvik edilmesi amacıyla kamuya açık bir taahhütte bulunmaya davet edilmektedir.

Microsoft, bugüne kadar girişime katılan en büyük kurumsal ortaklardan biri konumunda.

Devamını oku...

Türkiye’de inşaat sektörünün dijital dönüşüm merkezi konumunda olan BIM4Turkey ile yapılan partnerlik anlaşması ile Schneider Electric, bu sektördeki yeniliklere yön vermeye ve liderlik etmeye devam edecek.

Devamını oku...

Enerji güvenliği ve temiz enerjide son gelişmeler Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından düzenlenen “Enerji Güvenliği, Temiz Enerji & Finansmanın Rolü” başlıklı konferansta ele alındı.

Devamını oku...

Siemens, en yeni otomasyon, dijitalizasyon ve elektrifikasyon portföyünü endüstriyel 5G teknolojisiyle donattığı Hannover Messe’de sergiledi. Fuarda ziyaretçiler, Siemens’in sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmak için gerçek ve dijital dünyaları nasıl bir araya getirdiğini deneyimledi. Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ise fuarın onur konuklarından biri oldu. Fuar 3 Haziran tarihinde sona eriyor.

Devamını oku...

MÜSİAD Uluslarararası Enerji Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD'ın Enerji Stratejisini açıkladı. Başkan Asmalı, bağımsız ve milli enerjinin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, "Türkiye, dünyada eşi benzeri olmayan jeopolitik konumu ve uygulanan yeni enerji politikalarıyla önemli bir enerji merkezi olma yolunda ilerliyor" dedi.

Devamını oku...

Stuttgart ve Renningen, Almanya – 2021 mali yılında Bosch, zorlu bir ortama rağmen satışlarda ve sonuçlarda önemli bir büyüme elde etti. Teknoloji ve servis tedarikçisi tarafından elde edilen satış geliri yüzde 10,1 artarak 78,7 milyar Avro'ya, faaliyet sonucu (operasyonlardan elde edilen FVÖK) yarıdan fazla artarak 3,2 milyar Avro'ya ulaştı. Önceki yıl yüzde 2,8 olan faaliyetlerden elde edilen FVÖK marjı yüzde 4’e yükseldi. Bosch Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Stefan Hartung, şirketin yıllık rakamları ile ilgili yaptığı sunumunda, “2021 mali yılının başarılı sonucu, mevcut yılın zorlu ortamıyla mücadele ederken güvenimizi güçlendiriyor.” dedi.

Devamını oku...

EUROVENT SUMMIT ANTALYA

25 - 28 Ekim 2022 - ANTALYA
SOLAREX İstanbul 2022