Stuttgart ve Renningen, Almanya – 2021 mali yılında Bosch, zorlu bir ortama rağmen satışlarda ve sonuçlarda önemli bir büyüme elde etti. Teknoloji ve servis tedarikçisi tarafından elde edilen satış geliri yüzde 10,1 artarak 78,7 milyar Avro'ya, faaliyet sonucu (operasyonlardan elde edilen FVÖK) yarıdan fazla artarak 3,2 milyar Avro'ya ulaştı. Önceki yıl yüzde 2,8 olan faaliyetlerden elde edilen FVÖK marjı yüzde 4’e yükseldi. Bosch Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Stefan Hartung, şirketin yıllık rakamları ile ilgili yaptığı sunumunda, “2021 mali yılının başarılı sonucu, mevcut yılın zorlu ortamıyla mücadele ederken güvenimizi güçlendiriyor.” dedi.

Devamını oku...

EA şarj altyapısında lider konumda bulunan ABB E-mobilite, ABB’nin uçtan uca AC ve DC şarj istasyonları portföyünü tedarik etmek üzere Shell ile yeni bir global çerçeve anlaşması imzaladı. Portföy, ev, iş veya perakende kurulumları için AC duvar tip şarj dolum istasyonları, şehir içi şarj istasyonları, alışveriş merkezi otopark alanları ve filo uygulamaları için dünyanın en hızlı hepsi bir arada elektrikli araç şarj ünitesi olan Terra 360’a kadar uzanıyor.

Devamını oku...

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge CFO’su olarak Aydın Yağcı’nın atandığını duyurdu. 14 Şubat 2022 tarihi itibariyle Schneider Electric’e katılan ve yeni görevine başlayan Yağcı, şirketin bölgedeki finansal gelişiminden sorumlu olacak.

Devamını oku...

Isıtma ve enerji sektörlerinin lider markası MİMSAN, ileri teknolojisi ile yurt içinde ve yurt dışındaki prestijli projelere yüksek katma değerli ürün ve çözümler sunmaya devam ediyor. Bu projelerden biri olan ve ENKA-Bechtel ortak girişimi tarafından inşa edilen “Morava Koridor Otoyolu Projesi”nin de tercihi MİMSAN oldu. MİMSAN, patentli teknolojisi STEAMPACK ile Morava Koridor Otoyolu projesinin buhar ihtiyacını karşılayacak.

Devamını oku...

Dijitalleşmeye ve sürdürülebilirliğe küresel çapta öncülük eden Siemens, Türkiye’de sektörlerin daha verimli, sürdürülebilir ve çevreci üretim yapmalarına destek oluyor. Türkiye’nin en büyük gömleklik lüks kumaş üreticisi SÖKTAŞ ile Siemens Türkiye iş birliğinde hayata geçirilen Enerji Performans Sözleşmesi Projesi kapsamında SÖKTAŞ, enerji tasarrufu sağlayacak ve yıllık 391 ton karbon emisyonunun önüne geçecek.

Devamını oku...

Schneider Electric, Fortune Dünyanın En Beğenilen Şirketleri listesinde bu yıl beşinci kez yer aldı ve elektronik endüstrisi sektöründe 3. sırada gösterildi. Bu ödül Schneider Electric’in inovasyon, sürdürülebilirlik, çeşitlilik ve katılımcılık ile ilgili taahhütlerindeki başarısını kanıtlıyor.

Devamını oku...

İstanbul’da 4 gün boyunca süren ZeroBuild Summit’22’nin kapanışında Sıfır Enerji Binalara dönüşümün aciliyetinin vurgulandığı bir de deklarasyon imzalandı. “Sıfır Enerji Binalar ile Geleceği İnşa Et” başlıklı deklarasyonu imzalayan 11 sivil toplum kuruluşunun başkan ve temsilcileri; sektör paydaşlarını da bu deklarasyona imza atarak, dönüşümün gerçekleşmesine destek vermeye çağırdı.

Devamını oku...

SHURA Enerji Dönüşüm Merkezi’nin ‘Türkiye'de Enerji Sektörünün Dijitalleşmesi Kapsamında İş Modellerinin, Teknolojilerin ve Gerekli Mevzuat Altyapısının Değerlendirilmesi’ raporu açıklandı. Dijital Enerji Forumu 2022’de düzenlenen Enerjide Dijitalleşme ve Yeni İş Modelleri - SHURA özel oturumunda tanıtımı yapılan rapor ile enerji dönüşümünde dijitalleşme ve yeni iş modelleri incelendi. Çalışmaya göre, enerji sisteminin dönüşümü ve temiz enerjiye geçiş, sektörde yaşanan dijital devrime paralel olarak gerçekleşiyor.

Devamını oku...

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, 26. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında 17 Mart’ta düzenlenen “Biyo Kaynaklardan Enerji Üretimi” panelinde ki konuşmasında, kojenerasyon sistemlerinin sıfır atık hamlesine sağladığı katkıya dikkat çekti: “Neden kojenerasyon diyoruz? Çünkü kojenerasyon sistemleriyle elektrik üretiminde termal verim yüzde 90’lara kadar çıkabiliyor. Ancak klasik termal enerji santrallerinde termal verim ortalama yüzde 30 civarında oluyor. Geriye kalan termal enerjinin yüzde 70’ini atıyoruz. Bizim enerjinin 70’ini atma lüksümüz yok. Bu enerjiyi geri kazanmak Türkiye’ye yıllık yaklaşık 3 bin MWe gibi bir elektrik kazanımı sağlar” dedi.

Devamını oku...

Bu yıl ‘Değişim Burada Başlıyor’ sloganıyla düzenlenen ZeroBuild Summit’22 - Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen “2053’e Kadar Karbon Nötr Şehirler Kurmanın Yolları” başlıklı oturumda, enerji tasarrufu için en hızlı hareketin binalar özelinde başlatılması gerektiği ifade edilirken, bu sürece hız katacak mercilerin belediyeler olacağına, meteoroloji ve iklim verilerinin kullanımının önemine dikkat çekildi.

Devamını oku...

NPPES 2022

EUROVENT SUMMIT ANTALYA

25 - 28 Ekim 2022 - ANTALYA
SOLAREX İstanbul 2022