Genel

SHRAE HVAC Fundamentals ve CIBSE Guide A Environmental Design ciltleri esas alınarak tesisat mühendislerine TTMD bünyesinde bir ders açılacaktır. Dersler; akşam saatlerinde (18.00-21.00) haftada 2 gün (Salı, Perşembe) üçer saat olarak kurgulanmıştır. Toplam 10 hafta sürecek kursta, lisans düzeyinde HVAC sistemleri tasarımının temelleri anlatılacaktır.

Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği (SOSİAD) üyeleri arasındaki sosyal ilişkileri geliştirmek, iletişimi arttırmak amacıyla geleneksel Futbol ve Tavla Turnuvasının 3.üncüsünü düzenledi.

9 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek olan İnşaat ve Konut Konferansı, İnşaat Profesyonellerinin VIP Buluşma Adresi olarak 6. yılında Marriott Hotel Asia’da kapılarını açıyor.

Türkiye İMSAD tarafından 2009 yılından bugüne gerçekleştirilen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’ bu yıl da inşaat sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Kapının önünde bekleyemeyiz. Yeni kapılar açmak, açılan kapılardan hızla geçmek durumundayız. Bunun anlamı şudur; Türkiye olarak teknoloji üretmek zorundayız. Eğer Türkiye’nin bir açığı varsa bu açık teknoloji açığıdır. Teknoloji açığımızı kapatmamız gerekiyor” dedi.

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği, İstanbul İl Temsilciliği tarafından Point Hotel Taksim'de 16 Eylül 2017 Cumartesi günü  “Dünyada ve Türkiye’de Ekonomi ve Piyasalarla İlgili Son Gelişmeler ve Beklentiler”  konulu seminer gerçekleşti.

İnşaat malzemeleri sanayisinin çatı örgütü Türkiye İMSAD, Türkiye’de 20-30 yıl sonra tekrar dönüştürülecek yapılar değil, en az 100 yıl kullanılmak üzere güvenli yapılar inşa edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 18’inci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ülkemizde 7 milyondan fazla riskli yapı var. Artık her deprem sonrası felaket senaryolarını dile getirmek yerine, yapısal problemleri çözüp, kentsel dönüşüm sürecini de iyi değerlendirerek, ülkemizin daha güvenli yapılara kavuşmasını sağlamalı ve depremi bir risk olmaktan çıkarmalıyız” dedi.