Genel

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20’nci yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Türkiye’de riski depremin değil güvensiz yapıların oluşturduğunu belirterek, “2019’da yürürlüğe giren ‘Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor. Kentsel dönüşüm sürecinde binaları depreme karşı güçlendirme çözümü iyi değerlendirilmeli. Binaları yıkmadan da depreme hazırlıklı olmamız mümkün” dedi.

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Nisan 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, inşaat malzemeleri ihracatında tüm zamanların rekoru kırılırken, ortalama ihracat birim fiyatları 2013 yılından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Miktar olarak rekor kırılan Mart ayına göre Nisan ayında yüzde 10,5 artan inşaat malzemeleri ihracatı, değer olarak ise 1,81 milyar dolar seviyesinde kaldı.

KBSB'nin geleneksel İftar Daveti Hotel Renaissence İstanbul'da gerçekleşti.

Mühendis ve Mimar Kadınlar Derneği MÜKAD, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftasında gençlerle bir araya geldi.

Günümüzün rekabetçi iş dünyasının merkezindeki en ayırt edici noktaların başında artık inovasyon geliyor. Türkiye’nin de üretim, sanayi ve ticaret gibi uluslararası rekabette söz sahibi olmasını sağlayacak planlamalarının temelinde inovasyon yer alıyor. Yapay zekâ (AI), makine öğrenimi ve diğer bilişsel otomasyon teknolojilerinin uygulandığı projelerde, Bulut Bilişim inovasyonu nasıl tetikliyor sorusuna yanıtı Radore Veri Merkezi Genel Müdürü Sadi Abalı veriyor.

"Reyard Evi” tanıtım toplantısı, 26 Nisan günü Zemin İstanbul’da düzenlenen organizasyonla gerçekleştirildi. Türkiye’nin ilk yosundan enerji elde eden ve toprak panel sistemi kullanılarak Fas'ta inşa edilecek olan “Reyard Evi”, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

ISK - SODEX Istanbul 2019

ISAF İstanbul 2019