Genel

Geçmiş yıllarla kıyaslandığında mağaza sayısında çok önemli bir artış olduğunu söylemek gerekli. Bir yandan markalar sahip oldukları mağaza sayısını arttırırken bir yandan da yeni markalar sektörlere katılım gösteriyor. Haliyle mağaza sayısı da git gide artıyor.
Mağazaların sayısındaki artış rekabeti iyice kızıştırmış durumda. Bu sebeple de yapılan reklam harcamaları da yükseldi. Kullanılan led ekran sistemleri ile birlikte mağazalar rakiplerini geride bırakmak ve daha yüksek satış rakamlarına ulaşmak istiyor. Ancak bu ürünler satın alınırken dikkat edilmesi gereken bazı etmenler var.

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, haziran ayında faaliyetlerdeki hareketlenme ile desteklenirken, güven ve beklentilerdeki zayıflama ile sınırlandı. Mevsimsellik ve faaliyetlerdeki hareketliliğe rağmen yılın ikinci yarısına yönelik beklentilerde düşüş kaydedildi. İhracat pazarlarında uzun süre sonra başlayan yavaşlama endişesi, güveni zayıflatan nedenlerden biri olarak öne çıktı.

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ODE Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, iş dünyasının önde gelen sivil toplum örgütlerinden TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

“Dirençli Şehirler ve Şehrin Dönüşümü’’ temasıyla 24-27 Mart’ta düzenlenen Kartepe Zirvesi sona erdi. Dört gün süren zirvenin son oturumunun konuğu ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı oldu. Konuşmasında şehirleri düzenlemenin önemine dikkat çeken Ortaylı, “sanayiyi planlı bir şekilde verimli topraklardan kaydırırsak gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakırız” dedi.

Bilgi teknolojileri sektörünün en hızlı büyüyen firmalarından MechSoft, yıllardır distribütörlüğünü yürüttüğü tasarımcı dostu yazılım BricsCAD’in “exclusive partner”ı oldu. HEXAGON ve Bricsys işbirliği ile geliştirilen BricsCAD, yapay zeka uygulamaları ve benzersiz altyapısıyla tasarımcılara performans ve stabilite sağlıyor. Ayrıca BricsCAD Windows, MacOS ve Linux üzerinde çalışabilen sektördeki tek uygulama olma özelliğini de taşıyor.

Paranızı değerlendirmek ve emlak yatırımı yapmak istiyorsanız yatırım amacıyla ev almadan önce bazı konularda dikkatli olmanızda yarar var. Evin tapusunu incelemek, arsanın durumuna dikkat etmek, evin metrekaresini doğru öğrenmek, aidatı öğrenmek, kira çarpanını hesaba katmak, evin lokasyonuna ve ulaşım olanaklarına dikkat etmek, bütçenizi doğru yönetmek bunların başlıcaları. Hem paranızı doğru değerlendirmek hem de ileride pişmanlık yaşamamak için yatırım için ev alırken dikkat edilmesi gereken noktaları detaylıca incelemeyi unutmayın!