Türkiye iklimlendirme sektörünün öncü markası E.C.A., duvar tipi split klimalar ile konfor ve sağlıklı çözümü bir araya getiriyor. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarına uygun üretilen Niobe Blue, Ecotech ve Spylos serisi klimalar, son teknolojiyle donatılan yapısı sayesinde doğayı ve insanı önemsiyor.

Devamını oku...

İSKİD Sektör Sohbetleri serisinin ikinci bölümü, 24 Haziran Cuma saat 10:00’da İSKİD 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Tunç KORUN moderatörlüğünde, Türkiye Klima ve Tesisat sektörünün duayenlerinden Hüseyin ERDEM’i ağırladı.

Devamını oku...

TOBB İklimlendirme Meclisi, COVID-19 salgınının bitirilmesi ve çocukların sağlığı adına; tüm sınıflarda ısı geri kazanımlı mekanik havalandırma sistemine ihtiyaç olduğunu duyurdu. En büyük enfeksiyon riskinin, kapalı hacimlerde ve özellikle de okullarda olduğunun vurgulandığı TOBB İklimlendirme Meclisi raporunda, tüm sınıflara gerekli havalandırma sisteminin kurulmasının şart olduğu vurgulandı.

Devamını oku...

Vaillant Türkiye ile Doğa Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana devam eden Küçük Akbabaları Koruma Projesi’nde yılın ilk çeyreğinde koruma ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı. Mersin’de düzenlenen panel ve söyleşilerle, nesli küresel ölçekte tehlike altında olan küçük akbabaların dünyamız için önemine dikkat çekildi. Çalışmalara Mersin Üniversitesi de destek verdi.

Devamını oku...

İklimlendirme ve yenilenebilir enerji alanlarında dünya çapında bir etkinlik olan MCE – Mostra Convegno Expocomfort Fuarı, 28 Haziran 2022 tarihinde İtalya’nın Milano şehrinde yapılan açılışla kapılarını açtı.

Devamını oku...

İklimlendirme teknolojilerinin öncüsü Systemair, şirket değerlerinin en önemli kaynağını oluşturan insan gücüne yeni bir isim ekledi. Uzun yıllardır endüstriyel tesislerde ve ticari yapılarda bina otomasyon çözümleri alanında görev alan Esin Çakır, şirketin yeni endüstriyel çözümler müdürü oldu. Otomasyon konusundaki tecrübelerini maksimum verimlilik sağlayan ve minimum enerji tüketen projeler geliştirmek için kullanmaya hazırlanan Esin Çakır, Systemair Türkiye yolculuğunda çözüm ortaklarına sürdürülebilir sistemler sunmayı hedefliyor.

Devamını oku...

İklimlendirme ve soğutma, hayatımızın her alanında yoğun olarak kullanılan yaşamsal bir teknolojidir. ilaç, aşı ve depolanması gibi konularda soğutma zincirinin ne kadar önemli olduğunu dünya genelinde deneyimledik. Yine insan yaşamı için stratejik öneme sahip gıda sanayinde de uygun ortamda ürünlerin saklanabilmesi için iklimlendirme ve soğutma sistemlerinin önemi yadsınamaz. Temel ihtiyaçları karşılayacak tüm gıda ürünlerinin üretiminden taşınmasına, satışına kadar tüm süreçte soğutma sistemleri kullanılıyor.

Devamını oku...