İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, zengin ürün gamı, iklimlendirme çözümleri, satış öncesi ve sonrası yaklaşımıyla uluslararası projelerin gözdesi olmaya devam ediyor. Bugüne kadar birçok projede başarıyla yer alan Daikin, şimdi de Özbekistan’ın tarihi Semerkant şehrinde inşa edilen ve sadece bu ülkenin değil Orta Asya’nın modern cazibe merkezi olacak biçimde tasarlanan, çok işlevli turizm kompleksi ‘Silk Road Samarkand’ projesinin iklimlendirme çözüm ortağı oldu. 135 hektarlık bir alan üzerinde inşa edilen proje, 8 otel, 1 kongre merkezi, 1 kervansaray ve çeşitli ünitelerden oluşuyor. HVAC çözümleri tümüyle Daikin tarafından gerçekleştirilen komplekste 22 adet chiller, 170 adet klima santrali, bin 200 adet Fancoil, 150 adet VRV kullanıldı.

Devamını oku...

Belimo, Sorumlu Üye olarak Eurovent'e resmi olarak katılmıştır. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri için yenilikçi damper aktüatörü, kontrol vanası, sensör ve sayaç çözümlerinin dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir.

Devamını oku...

İklimlendirme sektörünün öncüsü Alarko Carrier, dünyanın en güncel problemlerinden iklim değişikliği konusuna dair farkındalık yaratmayı amaçlayan çalışmalarını sürdürüyor. Küresel iklim krizinin olumsuz etkileri ile mücadele etmek ve en çok çocukların yaşadığı eko-anksiyetenin azaltılmasına destek olmak amacıyla Taş Kâğıt Makas Atölyesi iş birliği ile başlattığı webinar serisinin üçüncü konuğu Yuvam Dünya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kıvılcım Pınar Kocabıyık oldu. Oyuncu, sunucu, girişimci ve Taş Kağıt Makas Atölyesi’nin Kurucu Ortağı Ceyda Düvenci moderatörlüğünde düzenlenen etkinlikte iklim krizinin yarattığı sorunlarla mücadele için bireysel olarak yapabileceklerimiz, konunun çocuklara nasıl anlatılabileceği ve gelecekte bizi nelerin beklediğine dair bilgiler paylaştı.

Devamını oku...

LG, Farklılaştırılmış Müşteri Değeri Yaratmak ve Gelecekteki Büyüme Motorlarını Hızlandırmak Adına Organizasyonel Değişiklikler Yaptı.

LG Electronics (LG) bugün geleceğe hazırlığını desteklemek için tasarlanmış organizasyonel değişiklikleri duyurdu. Değişiklikler şirketin gelecekteki büyüme motorlarını hızlandırmak ve farklılaştırılmış müşteri değeri ve deneyimleri yaratma yeteneğini geliştirmek için uygulanıyor.

Devamını oku...

Danfoss Türkiye uzmanları, havaların giderek soğumaya başladığı bu günlerde, ısınma giderlerini düşürecek önerilerde bulundu. Siz de 7 basit yöntem ile enerji tasarrufu sağlayarak, ısınma giderlerinizi düşürebilir; soğuk kış aylarında konforlu bir şekilde ısınabilirsiniz. Kış aylarıyla birlikte doğru bilinen yanlışların ve gözden kaçan birkaç noktanın da etkisiyle ısınma giderleri kabarık faturalara dönüşebiliyor. Danfoss Türkiye uzmanları konforlu bir ısınma sağlayacak ve yüksek faturalarının önüne geçecek 7 yöntemi açıkladı. İşte o yöntemler…

Devamını oku...

Günümüzde iklim değişikliğinin olumsuz etkileriyle başa çıkmak, fosil yakıtlara bağımlılığı azaltmak ve makro ekonomik riskleri en aza indirmek için tüm dünyada çeşitli adımlar atılıyor. Bu adımlar arasında bu yıl ikincisi düzenlenen Kuzey ülkelerinin, Türkiye’nin yeşil dönüşüm sürecine katkı sağlamak için hayata geçirdiği Nordic Talks etkinliği de yer alıyor. İsveç İstanbul Başkonsolosluğu ile İsveç Ticaret ve Yatırım Ataşeliği’nin ev sahipliğinde Pioneering Green Transition in Turkey/Türkiye’nin Yeşil Dönüşümünde Öncü Bir Partner’ başlığıyla yapılan etkinlikte Systemair’in imza attığı Yaşam Döngüsü Analizi (LCA) isimli yeşil dönüşüm projesi de yer aldı. Sürdürülebilirliği bir hedeften öte tüm süreçleri domine eden temel bir güç olarak gören Systemair Türkiye, Yaşam Döngüsü Analizi’ni uygulayan ilk iklimlendirme şirketi olmasının yanı sıra bu teknolojiyi Türkiye’den 52 ülkeye ihraç etmesi ile de öne çıkıyor.

Devamını oku...

Çevre dostu çözümleriyle iklimlendirme sektörüne öncülük eden E.C.A., geleneksel bayi buluşmasını bu yıl Portekiz’de gerçekleştirdi. Keyifli ve verimli geçen organizasyonda bir yandan bayilerle toplantılar gerçekleştirilirken bir yandan da gelecek planları konuşuldu.

Devamını oku...

Enerji maliyetleri işletmeler için en yüksek gider kalemleri arasında yer alıyor. Özellikle son bir yılda hızla artan enerji fiyatları işletmeleri zorluyor. Bu durumla mücadele etmek için enerjiden kaynaklı operasyonel maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen işletmeler, tedbirler alıyor. Isıtma sistemleri ise alınan tedbirlerin başında geliyor. Çünkü Türkiye’de sanayide sarf edilen enerjinin yüzde 60’a yakını verimsiz ısıtma ve soğutma sistemleri tarafından tüketiliyor.

Devamını oku...