29ekim 95

İklimlendirme ve yenilenebilir enerji alanlarında dünya çapında bir etkinlik olan MCE – Mostra Convegno Expocomfort Fuarı’nın 2022 yılındaki Partner ülkesi Türkiye oldu. Fuarın lansman toplantısı, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği ve Reed Exhibitions Italia yönetici ve yetkililerin katılımı ile İtalya Başkonsolosluğu’nda yer alan Venedik Sarayı’nda yapıldı.

Devamını oku...

İklimlendirme sektörünün öncüsü Daikin, 2050’de sera gazı emisyonunu net sıfıra indirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda yürüttüğü çalışmalarını açıklayan Daikin Türkiye, ilk ‘Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Buna göre Daikin, ürünlerinde enerji verimli inverter teknolojisi ve daha düşük küresel ısınma potansiyeline sahip bir soğutucu akışkan olan R-32 ile verimliliği artırırken ozon tabakasına zararı önledi. Yerlileştirme projesi ile Türkiye’den aldığı ürünlerle 2 milyon euro maliyet avantajı sağlayan şirket; nakliye gideri ve yakıt tüketimini düşürerek karbon emisyonunu azalttı.

Devamını oku...

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından COPA, “Takın, Unutun” reklam kampanyasının devam filmini çok kanallı bir iletişim stratejisiyle yayına aldı. Yeni kampanya filminde COPA, kendilerine koşulsuz şartsız güvenen ilk müşterisini marka yüzü olarak konumlandırdı. Kampanya, COPA’nın müşteri odaklı yaklaşımının altını çiziyor.

Devamını oku...

Türk İklimlendirme Sektörü’nde yer alan ihracatçı firmaları tek bir çatıda birleştiren ve ihracatlarının artırılması misyonu ve küresel pazarlarda kapsayıcı bir iş ortağı vizyonu ile hareket eden İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 10. yaşını kutluyor.

Devamını oku...

Avrupa’da gaz yakıtlı radyant ısıtıcı endüstrisini bir araya getiren “Avrupa Gaz Yakıtlı Radyant Isıtıcı Üreticileri Birliği”nin (ELVHIS ) Başkan Yardımcılığı görevine Çukurova Isı A.Ş. Satış Müdürü ve İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği ( İSİB ) Yönetim Kurulu Üyesi Kerem ÜNLÜ seçildi.

Devamını oku...

Yüzde yüz yerli tasarım hassas kontrollü klima üreten ve bu alanda ülkemizdeki önemli markalarından biri olan İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, farklı sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Goodyear’ın Sakarya fabrikasında, Gülle Entegre Tekstil İşletmeleri’nin Tekirdağ’daki fabrikasında ve Emlak Konut’un İstanbul Ataşehir’deki konut projesinde eco-design kriterlerine uygun olarak üretilen yüksek verimli İmbat hassas kontrollü klimalar tercih edildi.

Devamını oku...

İklimlendirme sektörünün en önemli fuarlarından biri olan ISK-SODEX İstanbul Fuarı’na katılan AiolosAir, %100 taze havalı, endirekt evaporatif soğutmalı cihazlarıyla yoğun ilgi gördü.

Devamını oku...

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250