Kombinin ekonomik ömrünü tamamlaması, eski teknolojiye sahip olması nedeniyle hem ekonomik hem kullanım kolaylığı açısından hayatınızı zorlaştırması, yüksek sesle çalışması, yoğuşma teknolojisine sahip olmaması veya kısıtlı modülasyon kapasitesine sahip olması gibi nedenler kombinin konforlu işletim sunmasını engeller ve yüksek doğal gaz faturaları ile karşılaşılmasına neden olur.

Devamını oku...

Samsung’un yenilikçi teknolojilerinin yanı sıra tasarımıyla da oldukça farklılaşan WindFree™ rüzgârsız serinlik teknolojisine sahip Wi-Fi kontrollü split klimaları, kullanıcıları klimadan esen doğrudan rüzgâra maruz bırakmadan hızla serinlik sağlıyor.

Devamını oku...

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 28 Haziran - 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında Brezilya’ya düzenlediği dijital ticari heyet organizasyonunu toplam 111 görüşme ile tamamladı. Türkiye’den 17 firmanın katıldığı organizasyona Brezilya’dan toplam 43 firma iştirak etti.

Devamını oku...

Daikin, hali hazırda Avrupa’daki fabrikalarında ürettiği merkezi iklimlendirme sistemi ürünlerinden VRV sistemlerini Ocak 2022’den itibaren Türkiye’de de üretecek. Sakarya Hendek’te 15 milyon euroluk yatırımla 50 bin adetlik kapasite artırımı yapan Daikin Türkiye, üretiminin yüzde 80’ini ihraç edecek. Daikin CEO’su Hasan Önder, “Bu yatırımla 100 milyon euroluk bir pazarı Avrupa’dan Türkiye’ye çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Devamını oku...

İklimlendirme sektörünün yenilikçi markası Alarko Carrier ürün portföyünde bulunan, Toshiba, Alarko ve Carrier marka split klima ile Alarko ve Wolf marka kombi modelleri için uzaktan görüntülü keşif ve tanıtım hizmeti vermeye başladı.

Devamını oku...

Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte evlerde ve ofislerde klima kullanımı artarken işletmelerde de soğutma ve iklimlendirme sistemleri daha fazla çalışmaya başlıyor. Ancak bu sistemlerin doğru kullanılmaması hem verimliliği düşürüyor hem de elektrik faturalarında ciddi bir artışa neden oluyor. ESCON Enerji Genel Müdürü Onur Ünlü, konutlarda, ticari binalarda ve sanayide soğutma yaparken faturaları düşürmenin ipuçlarını paylaştı. Ünlü ayrıca, dokuz günlük bayram tatilinde kapalı olacak işletmeler için de önerilerde bulundu

Devamını oku...

Isıtma sektörünün yenilikçi markası Çukurova Isı, “Silversun Sıcak Hava Üreticileri” ile işletmelere ve endüstriyel tesislere; ilk yatırım maliyeti, işletme giderleri, kurulum, işletme ve bakım kolaylığı açısından ideal bir çözüm sunuyor. Klasik ısıtma sistemlerine oranla işletmede yüzde 50’lere varan oranda enerji tasarrufu sağlayan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, yeni nesil inşaat projelerinin yanı sıra renovasyon projelerinin de vazgeçilmez ısıtma teknolojisi olarak öne çıkıyor.

Devamını oku...

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250