1993 yılında Sabancı Vakfı tarafından yaptırılan Sakarya Arifiye’deki Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi, 20 milyon TL’nı aşan bir bütçe çerçevesinde yenileniyor ve ek binası ile kapasitesini %66 oranında artırmaya hazırlanıyor.

Devamını oku...

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) bünyesinde oluşturduğumuz, iklimlendirme/tesisat, tesis yönetimi, klinik mikrobiyoloji kuruluşlarından oluşan ve hekim dostlarımızı kapsayan İklimlendirme Teknik Kurulu’nun yeni bir çalışmasını daha açıklıyoruz.
Daha önce açıkladığımız AVM’lerde Pandemi Tedbirleri; Otellerde Pandemi Tedbirleri; Karayolu Toplu Taşıma Araçlarında Pandemi Tedbirleri; Okullar ve Kreşlerde Pandemi Tedbirleri; Hastanelerin Klima ve Havalandırma Tesisatlarında Alınacak Önlemler; Ofislerde Pandemi Tedbirleri, Gar Binaları, Otobüs Terminalleri ve Deniz Ulaşım Yolcu Salonları Pandemi Tedbirleri; Mevcut Binalarda İklimlendirme Havalandırma Sistemlerinin İşletme ve Bakım Yönünden Alınması Gereken Genel Tedbirler Prosedürü ve Kapalı Alanların İklimlendirme Sistemlerinin Denetlenmesi ve Belgelendirilmesi; Endüstriyel Tesislerde Pandemi Tedbirleri çalışmalarının ardından bugün Havaalanları Terminal ve İşletme Binalarında Pandemi Tedbirleri metnini ekte bilgilerinize sunuyoruz.

Devamını oku...

IEA SHC (Solar Heating Cooling) Uluslararası Enerji Ajansı Güneşle Isıtma Soğutma, IEA ECES (Energy Conservation and Energy Storage) Uluslararası Enerji Ajansı Enerji Depolama ile Enerji Tasarrufu ve IEA EBC (Energy in Buildings and Communities) Uluslararası Enerji Ajansı Binalarda ve Topluluklarda Enerji Teknoloji İş Birliği Programlarında Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etmek üzere atanmış olan TTMD; söz konusu Teknoloji İş Birliği Programlarının devam eden ve/veya yeni başlayan Teknik Görev ve Ek (Task, Annex) çalışma gruplarında görev almak isteyen uzmanların belirlenmesi yükümlülüğünü de üstlenmiştir.

Devamını oku...

Verimliliği en üst seviyeye çıkaran ürünlere yatırım yapan Vaillant, enerji tüketiminde önemli ölçüde tasarruf sağlayan oda termostatlarını yeniledi. Vaillant, Modülasyonlu Oda Termostatları ürün ailesinin daha fonksiyonel ve şık tasarımlı yeni üyeleri VRT 380/380f sensoHOME ve VRC 720/720f sensoCOMFORT serisi ile müşterilerine tasarrufu ve konforu aynı anda sunmaya devam ediyor.

Devamını oku...

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE PANDEMİ TEDBİRLERİ / Bu metin Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tavsiyelerine ilave olarak uygulanacaktır. AMAÇ: Mevcut Endüstriyel Tesislerde pandemi senaryolarının oluşturulması, pandemi sürecinde çalışma şeklinin belirlenmesi ve mevcut sistemin en iyi performansı gösterebilmesi için gerekli
değişikliklerin önerilmesi.

Devamını oku...

Bosch Termoteknoloji ve BUSİAD iş birliğiyle “Güneş Enerjisi Su Sistemlerinin Endüstriyel Sistemler ile Entegrasyonu Semineri”ni gerçekleştirildi. İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Bosch Termoteknoloji, BUSİAD ve BUSİAD Enerji Uzmanlık Grubu paydaşlığında gerçekleştirdiği online seminerde, endüstriyel alandaki tecrübesini ve sistem çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

Devamını oku...

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250