Genel

11 Ağustos 2021 tarihinde Alarko Şirketler Topluluğu adına yapmış olduğumuz özel durum açıklaması ile Topluluğumuz İcra Kurulu Başkanı Sayın Ayhan Yavrucu’nun emekli olması sebebiyle boşalan İcra Kurulu Başkanlığı görevine Sayın Ümit Nuri Yıldız’ın getirildiğini duyurmuştuk.

Ümit Nuri Yıldız
Ümit Nuri Yıldız
Ümit Nuri Yıldız
Sayın Yıldız, iş yaşamının 23 yılını Şirketler Topluluğumuzda geçirmiş olup, son olarak Alarko Holding Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi. Sayın Yıldız, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olup, University of Illinois’te yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Alarko Şirketler Topluluğu’na katılmadan önce Maliye Bakanlığı Baş Hesap Uzmanı ve İş ve İşçi Bulma Kurumu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almış olup, 1998 yılından bu yana Şirketler Topluluğumuzda çalışmaktadır.

Sayın Yıldız, Şirketler Topluluğumuza katıldığı 1998 yılından itibaren, değerleri, yaklaşımları, tecrübesi ve yönetim anlayışı ile Topluluğumuzda üstlendiği görevleri başarıyla yürütmüş olup, kendisinin kurucularımız Dr. Üzeyir Garih ve İshak Alaton’dan başlayarak bu günlere ulaşan Topluluğumuz vizyonunu yeni ufuklara taşıyacağına olan inancımızı vurgulamak isteriz.

Sayın Yıldız ile birlikte Alarko Şirketler Topluluğu’nun yeni başarılara ulaşacağına inancımız tamdır.

Alarko
Alarko
Alarko