29ekim 95

Çevre

Akıllı, sağlıklı ve sürdürülebilir binaların küresel lideri olan Johnson Controls, Başkan ve CEO'su George Oliver'ın ABD Başkanı Joe Biden tarafından İklim Üzerine Sanal Liderler Zirvesi'ne katılmaya davet edildiğini duyurdu.

Zirve, iklim krizini ele almaya yönelik kolektif çabaları güçlendirmenin yolları konusunda acil ve açık bir diyalog için dünyanın önde gelen ekonomilerinin liderlerini ve diğer hayati ortakları bir araya getirecek. Başkan Biden, göreve başladığından beri iklim değişikliğiyle mücadeleyi ulusal bir öncelik haline getirdi ve diğer dünya liderlerini, hükümetlerinin küresel sıcaklık artışını sınırlama hedefine nasıl yardımcı olacağını tartışmak için zirveye katılmaya çağırıyor.

“Başkan Biden'in kendisine ve acil iklim eylemi için çağrıda bulunan diğer dünya liderlerine katılma davetini kabul etmekten onur duyuyorum".

Johnson Controls Başkanı ve CEO'su George Oliver
Johnson Controls Başkanı ve CEO'su George Oliver
Johnson Controls Başkanı ve CEO'su George Oliver
Johnson Controls Başkanı ve CEO'su George Oliver, Kasım ayında Glasgow'da yapılması planlanan COP26 İklim konferansına yaklaşırken küresel sıcaklık artışını sınırlandırmak için bir yol haritası oluşturmak özellikle önemlidir ”dedi. “Daha düşük karbonlu bir ekonomiye geçiş, Covid-19 salgınıyla mücadale ederken daha iyiyi inşa etmek için bir fırsat. Temiz, sürdürülebilir ve enerji açısından verimli çözümler sunmak, güçlü, dirençli, küresel ekonomiler inşa ederken istihdam yaratır. "
Beyaz Saray'a göre, zirvenin ana teması, istihdam yaratmaya güçlü bir şekilde odaklanarak iklim eyleminin geniş ekonomik faydaları olacak. Bu, hem yeşili korumanın hem de uzun vadeli karbondan arındırmanın ekonomik faydalarını ve tüm toplulukların ve çalışanların temiz enerji ekonomisine geçişten yararlanmasını sağlamanın önemini keşfedecektir.

Hem Business Roundtable hem de Johnson Controls'u temsil eden Oliver, 23 Nisan'daki bir oturumda bu konuları ve binaların hem emisyonları hem de maliyetleri düşürmek için oynayabilecekleri rolü ele alacak.
Business Roundtable, Amerika’nın önde gelen şirketlerinin icra kurulu başkanlarının oluşturduğu bir dernektir. Oliver, bu yılın Ocak ayında Business Roundtable Enerji ve Çevre Komitesi'nin başkanı seçildi. Komite, inovasyonu teşvik eden ve çevresel ve ekonomik olarak sürdürülebilir bir geleceği destekleyen politikaları geliştirmeye kendini adamıştır.

Johnson Controls Başkanı ve CEO'su George Oliver
Johnson Controls Başkanı ve CEO'su George Oliver
Johnson Controls Başkanı ve CEO'su George Oliver
Business Roundtable’ın 223 üyeli CEO'larının büyük çoğunluğu, şirketlerinin sera gazı emisyonlarını / karbon ayak izlerini azaltma konusunda kamuya açık taahhütlerde bulundular, ciddi ilerleme kaydediyorlar ve bunu kamuoyuna duyuruyor. Bu taahhütlerin yaklaşık yarısı, 2050'ye kadar net sıfır karbon emisyonu içindir.
Business Roundtable üyeleri, iddialı iklim eylemini ve düşük karbonlu ekonomik büyümeyi teşvik etmek için gereken politikayı yönlendirmede önemli bir rol oynuyorlar. Geçen Eylül ayında, örgüt Paris Anlaşması'nın hedeflerini onayladı ve bu hedeflere ulaşmak için agresif politikalar önerdi.
Johnson Controls'un iddialı emisyon azaltma hedefleri, kısa süre önce, kurumsal sürdürülebilirlik iddialarını değerlendiren bağımsız bir kuruluş olan Science Based Targets Initiative tarafından onaylandı. Johnson Controls, çevresel sürdürülebilirlik taahhütlerinin bir parçası olarak, 2030'dan önce operasyonel emisyonları yüzde 55 ve müşterilerin emisyonlarını yüzde 16 azaltmayı hedefliyor.

Johnson Controls, bina sürdürülebilirliğini optimize etmeye yönelik OpenBlue platformunun bu hedeflere ulaşmada ve sonuçta sağlıklı insanlar, sağlıklı yerler ve sağlıklı bir gezegen için bir ortam yaratmada merkezi olacağına inanıyor.
135 yılı aşkın süredir bina alanında lider olan Johnson Controls, sürdürülebilirlikte bir öncü olmuştur ve CDP tarafından küresel olarak iklim liderliği şirketlerinin ilk yüzde 12'si arasında yer almaktadır. Dünyanın En Etik Şirketleri® Onur Listesinde yer alır ve Corporate Knights’ın küresel En Sürdürülebilir 100 Şirketi arasında yer alır.

Solar İstanbul

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250