Yenilenebilir Kaynaklar

Nordex Türkiye tarafından, üniversitelerin mühendislik bölümlerinde okuyan Kadın Mühendis Adayları için rüzgar enerjisi sektörünü yakından tanıma ve rüzgar türbinleri konusunda daha detaylı bilgilendirme sağlamak amacıyla ”Rüzgar Enerjisi ve Türbin Teknik Eğitim Programı” düzenlenmiştir.


Nordex Türkiye, Kadın Mühendis Adayları’na Rüzgar Enerjisi Eğitimi düzenledi.
Nordex Türkiye, Kadın Mühendis Adayları’na Rüzgar Enerjisi Eğitimi düzenledi.
Nordex Türkiye, Kadın Mühendis Adayları’na Rüzgar Enerjisi Eğitimi düzenledi.
Nordex Türkiye, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) ve TWRE (Turkish Women in Renewables and Energy) işbirliğiyle 21 Aralık – 23 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenen ve üç gün süren programda, 20 genç Kadın Mühendis Adayı Nordex Türkiye’nin İzmir Servis ve Teknik Eğitim Merkezi’nde bir araya geldi.
Nordex Türkiye Eğitim Takımı tarafından hazırlanan ve organize edilen eğitimin ilk iki günkü teknik ve teorik bölümlerinden sonra, eğitimin üçüncü gününde katılımcılar TPI Composites Sasalı Kanat Fabrikası ve Akça Rüzgar Santralini ziyaret ederek, hem kanat üretim süreçlerini, hem de operasyonel bir rüzgar santralini yakından tanıma fırsatı yakalamışlardır.

Eğitim programının ilk gününde TÜREB Başkanı Ebru Arıcı ve TWRE Başkanı Sedef Budak konuşmacı olarak katılarak, geçen Kadın Mühendis Adaylarına sektör ve kendi kariyer süreçleri hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşmışlardır. İkinci günde ise, TPI Composites Türkiye Genel Müdürü Gökhan Serdar ve Kalite Direktörü Ebru Ünver katılarak, TPI, kanat üretimi ve TPI’daki kadın istihdamı konularında değerli bilgiler paylaşmışlardır.
Nordex Türkiye Genel Müdürü Babacan: “Nordex Türkiye olarak, rüzgar enerjisi sektöründe kadın istihdamını desteklediğimizi belirtmekten memnuniyet duyarız.”

Nordex Türkiye Genel Müdürü Habib Babacan şunları söyledi:
“Bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz ve önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi planladığımız Kadın Mühendis Adaylarına Teknik Eğitim Programı’mıza desteklerinden ve işbirliklerinden dolayı TÜREB ve TWRE’ye, santrallerini katılımcılarımıza açan Akça Enerji’ye teşekkür ederiz. Programımızın bu sene bir adım daha ileri gitmesini ve kanat üretim tesisi gezisiyle daha da kapsayıcı olmasını sağlayan TPI Composites’e de desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.
Nordex Türkiye olarak, Gelecekteki Kadın Mühendislerimizin, bu eğitim programı vesilesiyle rüzgar enerjisi sektörünü daha yakından tanımalarına bir olanak sağlamayı hedefledik.
Bu programda, rüzgar enerjisi sektörüyle ilgili teknik bilgilerin yanısıra, gerek sahalarda gerekse ofislerde Kadın Mühendisleri’mizin neler yapabileceklerini, hangi alanlarda çalışabilecekleri konusunda da katılımcılara ip uçları vermek istedik.
Nordex Türkiye olarak, rüzgar enerjisi sektöründe kadın istihdamını desteklediğimizi belirtmekten memnuniyet duyarız.
Eğitim Programımıza katılan tüm kadın mühendis adayı arkadaşlarımıza teşekkür eder ve bu programın gelecekteki kariyerlerine yön vermelerinde kendilerine yardımcı olmasını temenni ederim.”

EUROVENT SUMMIT ANTALYA

25 - 28 Ekim 2022 - ANTALYA
SOLAREX İstanbul 2022