Yenilenebilir Kaynaklar

Güneş enerjisinden elektrik üretmek istiyorsunuz ancak ne kadarlık bir maliyeti olduğunu, hangi şartların gerçekleştirilmesi gerektiğini, hangi çatı tipine uygun olduğunu veya kaç adet güneş paneli gerektiği gibi birden fazla bilinmeyenli denklem çözerken mi buluyorsunuz kendinizi?
Tüm bu sorularınızın cevabı aşağıdaki yazımızdadır.

Çatı Üzeri Güneş Enerji Sistemi
Çatı Üzeri Güneş Enerji Sistemi
Çatı Üzeri Güneş Enerji Sistemi
Yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarından olan ve ülkemizin konumu gereği uzun saatler faydalanabildiğimiz en büyük enerji kaynağımız güneştir. Güneş enerjisinden elektrik üretmek gerek şebekenin olduğu gerekse şebekenin olmadığı her alan için mümkün. Yeter ki güneşiniz olsun. Sınırsız ve tükenmeyen enerji kaynağınız olan güneş ile üretilen güneş enerjisi tüketim noktasında rahatlıkla kullanılabiliyor.

Ticarethanelerde, konutlarda, endüstriyel çatılarda kurulan bu sistem tüm yatırım maliyetini 5-6 yıl içerisinde karşılayabilecek hale geliyor.
Örneğin 100 metrekare bir çatıdan, güneş enerjisi kullanılarak saatte 10 kW’a elektrik elde edilebiliyor. Aylık kazancı bir tarafa doğaya da faydası oluyor. 10 kW güneş enerji santrali ile yaklaşık 50 ağaç kurtarılmış, 7 ton karbon salınımı engellenmiş oluyor.

Şebeke elektriğinin olmadığı noktalarda güneş panelleri sayesinde üretilen enerji dağ evi, bağ evi, yayla evi, tekne ve karavanlarda elektrik ihtiyacının karşılanmasına olanak tanıyor. Şebeke elektriğinin olduğu noktalarda ise güneş panelleri ile üretilen enerji sayesinde elektrik faturasında tasarruf sağlandığı gibi enerjinin dağıtım şirketine satılması ile ekstra bir kazanç imkânı da doğuruyor.

Güneşten Elektrik Üretmek İçin Hangi Ürünlere İhtiyacınız Var?
• Güneş Paneli
• İnverter
• Solar Kablo
• Konnektör
• Taşıyıcı Sistem
• Sisteminize Uygun Pano

Ayrıca eğer depolama üzerine kurulu bir sistem isterseniz ihtiyacınıza uygun aküyü de sisteme dâhil etmeniz gerekmektedir.

Güneş Enerji sisteminin kurulum maliyeti ihtiyacınız olan güce, panel sayısına, inverter çeşidine ve daha birçok etkene göre değişiklik gösterebiliyor. İhtiyacınız olan tüm bu ürünlere tek tıkla ulaşıp bütçenize uygun fiyat, marka, model seçenekleri arasında seçim yapmak ve alanında uzman teknik kadromuzdan destek almak için 13 yıllık tecrübesi ile sektörün öncü firması Gumbel Group bünyesindeki SolarAVM.com’u ziyaret edebilirsiniz.
Bu ürünler dışında sürekli kullanmanızı gerektirecek bir ham maddeye ihtiyaç olmadığı gibi güneş panelleri çok fazla bakım da gerektirmiyor. Dolayısıyla güneş enerjisi düzenli olarak size ekstra bir maliyet getirmiyor. Aynı zamanda hareketli parçaların sistemde bulunmaması arıza oranını düşürürken dayanıklı malzeme kullanımından dolayı zorlu hava koşullarına da uygun. Üstelik güneş enerji sistemi 5-6 yıl gibi çok kısa sürede kendini amorti etmekte. Dolayısıyla güneş enerji sistemi kurarken ilk yatırım maliyetini karşıladıktan sonra sistem için ekstra bir masraf oluşturmuyor.

Çatı Üzeri Güneş Enerji Sistemi Ne Kadar Zamanda Kurulur?
Güneşten elektrik üretmek için yukarıda sıralanan tüm malzemelerin kurulumları oldukça kolaydır. Evinizin (mesken) çatısına güneş enerji sistemi kurdurmak 1 günde tamamlanmaktadır. Bu süre ticari işletme çatılarında 2-3 günü bulabilirken büyük sanayi kuruluşlarının çatılarının üzerine gerçekleştirilen kurulumlar ise sistem büyüklüğüne göre değişkenlik göstermek ile beraber 4 ile 5 ay kadar sürebilmektedir.

Kendi eviniz, iş yeriniz veya işletmenizin çatısına ne kadar bir güneş enerjisi sisteminin sığacağını bunun çevresel etkilerini ve amorti süresini bir tıkla öğrenmek için Elseroof.com sayfasındaki simülatörden yardım alabilirsiniz.

EUROVENT SUMMIT ANTALYA

25 - 28 Ekim 2022 - ANTALYA
SOLAREX İstanbul 2022