Elektronik Güvenlik

BOSCHBölgesel Yatırım Bankası Ahrweiler yeniden tasarlanmış ana şubesini Modüler Alarm Platformu 5000 (MAP 5000) yardımıyla koruyor. Sezgisel dokunmatik ekranları kullanıcı kontrol ünitesi olarak kullanan sistem, yatırım bankasını hataya yer bırakmayan yapısı, yüksek güvenilirliği ve kolay kullanımı sayesinde etkilemeyi başardı.

Bölgedeki 36 şubesi ve 5 self servis noktasının yanı sıra artık halka mimarisel olarak da hizmet sağlayan Bölgesel Yatırım Bankası’nın ana şubesinde bulunan ve gün içinde halka açık olan pasaj, şehirde yeni bağlantı yolları yaratırken, güvenlik teknolojisini zorlayıcı gereklilikler de ortaya çıkardı. Bu sebeple gün içerisinde banka bölgesini korumak için sismik dedektörler kullanılırken, gece pasajı da içeren girişe izin verilmeyen bölgeler için kızılötesi hareket dedektörleri tercih edildi.

Hırsız alarm sistemi paneline tüm dedektörler LSN lokal güvenlik ağı ile bağlanıyor. Kasaların, bankamatiklerin, kişisel kasa bölgelerinin tüm alarm durumları kullanımı kolay dokunmatik ekran üzerinden takip edilebiliyor. Bosch’un MAP 5000 sisteminin gelişiminde açık mimariye çok önem vermesi sayesinde sisteme kartlı geçiş kontrol sistemlerini de entegre etmek mümkün. Bunlar da dokunmatik ekran vasıtası ile kontrol edilip yönetilebiliyor.

Orta ve büyük ölçekli uygulamalar için ölçeklendirilebilir bir hırsız alarm sistemi olan MAP 5000, güvenlik altyapısının hızlı ve tasarruflu bir biçimde yeni bir komşu bina ile entegrasyon veya risk senaryosunda değişiklikler gibi yeni koşullara adapte olmasına olanak tanır. 32’ye kadar kontrol ünitesini destekleyebilen MAP 5000’nin her bir ünitesi renkli dokunmatik ekranla birlikte gelir ve birçok dil desteği sunup, müşterinin özel ihtiyaçlarına göre adapte edilebilir. Örnek olarak operatöre göre dil seçeneği belirlenebilir ve operatöre göre sadece kendi bölgesi ile ilgili bilgi görüntülemesine ve fonksiyonları yönetmesine izin verilebilir. Dokunmatik ekran kullanıcıları anlaşılması kolay ikonlar ile sistem içinde yönlendirir. Menüye erişim ise bir PIN kodu ile korunmaktadır.