HVAC

TTMD İzmir ve Adana Şubelerinde "Sıradışı Kaynaklar ile Isı Pompası Uygulamaları" ve " Hava Kaynaklı Isı Pompası Uygulamaları" Seminerleri yapıldı, Mevlana Balçık konuşmacı olarak katıldı.

Mevlana Balçık
Mevlana Balçık
Mevlana Balçık
Sıra Dışı Kaynaklar İle Isı Pompası Uygulamaları Semineri İzmir

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği İzmir Temsilciliği tarafından düzenlenen, 2016-2017 Dönemi  3. Semineri 14 Ocak 2017 tarihinde, Sıra Dışı Kaynaklar İle Isı Pompası Uygulamaları konusunda gerçekleştirildi. İzmir Tepekule Kongre Merkezi’ndeki etkinliğe, konuşmacı olarak  Mevlana Balçık katılırken seminerin oturum başkanlığını İsmail Özakşehir yürüttü.
 
Seminere ısı pompasının genel tanımını yaparak başlayan Mevlana Balçık daha sonra ısı pompasının türlerini, ısı kaynaklarını, sıcaklık ve uygulama alanlarını anlattı. Otelde atık ısı değerlendirme, toprak kaynaklı mahal ısıtma, hava ile ısıtma ve soğutma, buz ile ısıtma ve soğutma gibi konu başlıklarında uygulama örnekleri sunan Balçık, uygulamaların avantaj ve dezavantajlarını gösterdi. Son bölümde atık su sıcaklığının kullanım prensibine değinen konuşmacı, daha sonra katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. Seminer, TTMD İzmir İl Temsilcisi Birol Yavuz’un oturum başkanı ve konuşmacıya teşekkür belgesi takdimiyle son buldu.
http://www.ttmd.org.tr/news.aspx?newsId=751

Mevlana Balçık
Mevlana Balçık
Mevlana Balçık
 Hava Kaynaklı Isı Pompası Semineri Adana

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Adana İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Hava Kaynaklı Isı Pompası konulu eğitim semineri Makina Mühendisleri Adana Şubesi Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. Oturum başkanlığını Seçkin Gençler’in yürüttüğü seminere Mevlana Balçık konuşmacı olarak katıldı.  

Sunumuna Isı pompasının çalışma prensibi ve fonksiyon şemasını anlatarak başlayan Balçık, ısı pompasının çalışma şeklinin buzdolabına benzediğini ama onun aksine soğuk değil sıcağı kullandığını söyledi. Isı pompası kaynaklarını anlatan konuşmacı, hava kaynaklı ısı pompalarını monoblok ve split olarak ikiye ayırdıktan sonra iç ve dış mekan uygulamalarında yerleştirmelerle ilgili uyarılarda bulundu. Konuşmacı daha sonra konu hakkında detaylı bir sunum yaparak katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. Seminer sonunda Adana İl Temsilcisi Haşim Alan, oturum başkanı ve konuşmacıya teşekkür belgesi takdim etti.
http://www.ttmd.org.tr/news.aspx?newsId=735

Mevlana Balçık
Mevlana Balçık
Mevlana Balçık

teskon + SODEX İzmir 2019

ICSG İstanbul 2019

ICCI 2019

ISK - SODEX Istanbul 2019

INGAS 2019