HVAC

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Chillventa Fuarı’na katılarak soğutma ve iklimlendirme sektöründeki en son inovasyonlarını ve çözümlerini tanıtacak.

Danfoss, fuarda 7. salonda, 7-126’ncı stantta olacak
Danfoss, fuarda 7. salonda, 7-126’ncı stantta olacak
Danfoss, fuarda 7. salonda, 7-126’ncı stantta olacak
Almanya’nın Nuremberg kentinde 16-18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Chillventa Fuarı'nda Danfoss, uluslararası soğutma uzmanlarından oluşan katılımcılara soğutma, iklimlendirme ve ısı pompası uygulamalarını, geleceğe yönelik çözümlerini sunacak.

Danfoss, “Perakende-Gıda”, “Ticari Soğutma”, “Endüstriyel Soğutma” ile “İklimlendirme ve Isı Pompaları” olmak üzere dört temel sektörde gelişmiş soğutma ve kontrol teknolojisine dayanan verimli ve enerji tasarruflu çözümlerini sergileyecek.

İklimlendirme konusunda “Danfoss Şehri”, perakende sektöründe modern dağıtım veya interaktif soğuk oda konusunda “Danfoss Akıllı Mağaza” gibi sanal sunumların ön plana çıkması bekleniyor.

Yeni nesil soğutkanlar

2018 yılında soğutma sektörü, florlu sera gazlarına ilişkin AB yönetmeliği doğrultusunda CO2 emisyonlarını ve yüksek GWP'li soğutkanların kullanımını azaltmak için önemli adımlar atacak. Bu doğrultuda Danfoss, Coolselector® 2, Basınç Cetveli uygulaması ve soğutkanlarla genleşme valflerinin uyumlu kombinasyonlarını tanımlamak için kullanılan düşük GWP aracının da arasında bulunduğu bir dizi araç sunuyor. Ayrıca soğutkan değişimi konusunda birçok dilde yoğun bireysel çalışma programı ve çevrim içi destek sağlıyor. Yeni kurallar, yeni soğutkanlar gerektirir; bu nedenle ziyaretçiler Danfoss standında alternatiflerin mümkün olduğunu ve Danfoss ürünlerini kullanarak sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrenebilecekler.

Endüstriyel soğutma sektöründe verimlilik çok önemlidir. Danfoss, bu alanda yeni ve inovatif çözümleri Chillventa'das sunacak. Isı eşanjörü serisi, verimli ve esnek yarı kaynaklı bir eşanjör tasarıma sahiptir. ICF vana istasyonu çözümleri, verimli ve iklim dostu soğutma yolunda yeni bir dönüm noktasına da işaret etmektedir. Danfoss Flexline™ ürünleriyle Danfoss, dünya genelinde ısı pompaları için enerji verimli ve iklim dostu güvenilir çözümlere duyulan ihtiyaca cevap veriyor. Son olarak, yeni Danfoss tak-çalıştır gaz algılama üniteleri gibi gelişmiş teknolojiler, güvenli bir soğutma sektörüne doğru atılan bir adım niteliğindedir.

Perakende - gıda sektöründe çözümler

Danfoss Akıllı Mağaza, soğutmalı reyonlardan buluta uzanan akıllı ve entegre çözümlerle geleceğin perakende gıda sektörüne yönelik çözümler sunuyor. Çoklu Ejektör ÇözümüTM, her türlü büyüklükteki mağaza, sistem ve iklim bölgelerinde soğutkan olarak CO2'nin verimli kullanımını sağlayan en yeni teknolojilerden biri olarak dikkat çekiyor. CO2 konusuna ek olarak, daha küçük mağazalar için yeni CO2 kompresör grubu kontrolünü de tanıtacak. Ayrıca Danfoss, 7/24 izleme çözümü olan Danfoss Girişim Hizmetlerini ve Sistem Yöneticisi portföyündeki en son yenilikleri sergileyecek.

Ticari soğutmada dönüm noktası

Alternatif soğutkanlar, IoT ve kullanım ömrü maliyetleri, Danfoss ticari soğutma stratejisinin temel taşlarıdır. Kompresörler, OptymaTM kondenser ünitesi serisi, ısı eşanjörleri, solenoid ve genleşme valfleri ile elektronik kontrollerden oluşan soğuk odalara ve gıda hizmetleri endüstrisine yönelik kapsamlı ürün portföyü, R404A ve R134a soğutkanlara kıyasla daha düşük GWP'li soğutkan alternatifleriyle uyumludur. Soğutkan şarjını ve maliyetleri azaltan mikrokanal çözümleri ve EcoDesign 2018 hedeflerini aşan yüksek verimli kondenser üniteleri ile Danfoss, donanımların amortisman süresini önemli ölçüde kısaltmaya yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte, IoT ve bulut çözümleri, soğutma sistemlerine 7/24 uzaktan izleme ve yönetme imkânı verir.

İklimlendirme ve ısı pompalarında yüksek verim ve düşük GWP

Chiller, rooftop, kapalı kontrol ve ısı pompası sistemlerinde Danfoss, enerji verimliliği standartlarına, enerji tasarrufu talebine, düşük GWP'li soğutkanlara geçişe ve düşük maliyet beklentilerine uygun teknolojilere odaklanıyor.

Yağsız, değişken hızlı santrifüjlü kompresörlerin öncüsü yeni Danfoss Turbocor® kompresör, sıcak iklim bölgelerindeki hava soğutmalı soğutma sistemlerinde, ısı pompalarında ve ısı geri kazanımı uygulamalarında gerekli yüksek basınç oranları için optimize edilmiştir.

Danfoss, fuarda 7. salonda, 7-126’ncı stantta olacak.

 

Aqua Therm Tashkent 2019

27 Şubat-01 Mart 2019
Aqua 300 230 EN

teskon + SODEX İzmir 2019

ICSG İstanbul 2019

ICCI 2019

ISK - SODEX Istanbul 2019

INGAS 2019