HVAC

REHAU Türkiye ve TÜRKİ Cumhuriyetler Satış Direktörü ARDA ÖZER, NEA SMART 2.0 OdaTermostatı ve RE.GUARD Sistemi hakkında bilgiler verdi.

NEA SMART 2.0 oda termostatı akıllı fonksiyonları

REHAU Türkiye ve TÜRKİ Cumhuriyetler Satış Direktörü ARDA ÖZER
REHAU Türkiye ve TÜRKİ Cumhuriyetler Satış Direktörü ARDA ÖZER
REHAU Türkiye ve TÜRKİ Cumhuriyetler Satış Direktörü ARDA ÖZER
NEA SMART 2.0, akıllı işlevlere sahip özellikleri ile evden ve/veya dışarıdan konforlu şekilde kullanım imkanı sağlıyor. Kullanıcılar, internet erişimi olduğu sürece dünyanın her yerinden sistemi kontrol altında tutabiliyor. Uygulama, mekan ısıtma/serinletme ayarı seçeneğine ilave olarak; enerji izleme seçeneği de sunuyor ve kullanıcıyı mevcut sistem durumu hakkında bilgilendiriyor. Diğer bir seçenek ise, REHAU yetkili teknik servislerince uzaktan bakım imkanının sağlanabilmesi. İhtiyaç duyulması halinde, söz konusu adreslere gidilmesine ve vakit harcamaya gerek kalmadan, kontrol ayarlarının hızlı ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlanıyor.

Enerji tasarrufu konusunda avantajlar

NEA SMART 2.0 sistemi
NEA SMART 2.0 sistemi
NEA SMART 2.0 sistemi
NEA SMART 2.0 sistemi, hassas ve akıllı kontrolü sayesinde, fazla ısıtma ve dolayısıyla gereksiz enerji tüketiminin de etkin bir şekilde önüne geçiyor. Örneğin‚ “pencere açık” algılama fonksiyonu, bir pencere açıldığında, oda sıcaklığında ani bir düşüş olduğunu algılıyor ve enerji tasarrufu için geçici olarak ısıtma sistemini kapatıyor. Böylece yüzde 20'ye varan enerji tasarrufu sağlıyor.

NEA SMART 2.0 farklı odaların sıcaklıklarını farklı farklı ayarlıyor

NEA SMART 2.0
NEA SMART 2.0
NEA SMART 2.0
NEA SMART 2.0 mahal konfor sıcaklıklarını her bir oda için ayrı ayrı sağlayabiliyor. Sistem, söz konusu konfor sıcaklıkları ve kullanım alışkanlıklarından yola çıkarak otomatik olarak adapte oluyor. Oda termostatları‚ geofencing teknolojisini kullanarak (istenirse uygulama yardımıyla aktifleştirilen), ev sakinlerinin evde mi, yoksa eve doğru yolda mı olduğunu tespit ediyor ve ısıtma sıcaklığını otomatik olarak ayarlıyor. Ayrıca, kullanıcıların manuel olarak kullanma imkânı da her daim mevcut. Cihaz üzerinde doğrudan veya uygulama üzerinden dünyanın her yerinden kullanım mümkün. Buna ilaveten, Nea Smart 2.0 fonksiyonları Amazon Alexa üzerinden ses kontrolü ile de kolayca ayarlanabiliyor.

RE.GUARD Sistemi

RE.GUARD kaçak tespit sisteminin genel amacı, evinizde kaçaklardan oluşabilecek zararları önlemektir. Cihaz soğuk su hattına sayaç ve filtreden sonra monte edilmelidir. Kendi içindeki ölçüm yöntemleri sayesinde açık kalan muslukları, boru patlamalarını ve ufak su sızıntılarını dahi tespit eder. Ayrıca sistemi tamamlayan harici kaçak sensörleri ile evye altı, çamaşır makinası drenaj hattı gibi kritik bölgeleri de kontrol altında tutabilirsiniz. RE.GUARD cihazı kurulumu uzman saha ekiplerimiz tarafından yapılıyor. RE.GUARD App ise kullanıcı dostu menüsü ile müşteri tarafından yönetiliyor.

RE.GUARD tasarımı ve işlevselliğinden dolayı, 2019 Red Dot Design Award ve Plus X Ödülü ile "2019 Yılın En İyi Ürünü" unvanına layık görüldü.

Türkiye’de RE.GUARD pazar payı

REHAU
REHAU
REHAU
Türkiye’de, özellikle büyümekte olan villa pazarında bu ürünün tercih sebebi olacağını öngörüyoruz. Ayrıca sadece yeni yapılan binalara değil, tüm konutlara uygulanabilir olması da ürünün pazar hacmini artıracaktır.

REHAU’nun dahil olduğu projeler

Bu ürünler için proje bazlı değil, bireysel-son kullanıcı odaklı bir tanıtım kampanyası izliyoruz. Dolayısıyla pazara yeni sunulan ürünlerin tamamı son kullanıcılara yönelik oldu. Son kullanıcının karar verici olduğu bu pazara yönelik yeni ürünler de REHAU tarafından geliştirildi ve önümüzdeki dönemde tanıtılacak.

Reguard
Reguard
Reguard

 

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250