Otomasyon

Enerji dağıtım, bina otomasyonu, kablo yönetimi ve enerji verimliliği alanlarında faaliyet gösteren Hager Group, uyum içerisinde çalışan bina otomasyonu sayesinde; kullanıcı dostu ve tasarrufun ön planda olduğu projelere imza atıyor. Hager sistemindeki üst düzey uyum ve gelişmiş parametreler ile enerjiyi verimli bir şekilde kullanıyor ve her bölge için farklı senaryolar oluşturuyor. Bu sayede de kullanıcı dostu ve tasarrufun ön planda olduğu projeler gerçekleşiyor.

Hager
Hager
Hager
Hager, KNX ürünleri ile kullanıcılara yönelik farklı çözümlere imza atıyor. Hager, evlerde kullanım yokken evin ısısını belirli sıcaklık değerlerinde tutuyor. Bunu da klima gibi iklimlendirme cihazları ile gerçekleştirmiyor. Kış aylarında binaların çatılarına yerleştirilen ve GPS özelliği bulunan Hager KNX hava istasyonu ile güneşin konumu ve açısı gibi parametreler otomatik olarak hesaplanıyor ve buna göre perdeler kontrol altına alınıyor. Üstelik bu işlem birkaç dakikada sağlanıyor.

Kışın pencerenin uzun süreli açık unutulması evin ideal sıcaklıktan uzaklaşmasına neden oluyor. Kullanıcılar oda penceresini açtıkları anda B.IQ Akıllı Termostatlı Anahtar, iklimlendirmeyi otomatik olarak kapatıyor ve sistem otomatik olarak kullanıcıyı bilgilendiriyor. Durumun devam etmesi halinde de oda sıcaklığının belirlenen sıcaklığın altına düşmesinden dolayı mobilya veya elektronik cihazların zarar görmemesi için koruma modu aktif hale geliyor.

Sıcaklıktaki dalgalanmalar engelleniyor

Touch Sensör
Touch Sensör
Touch Sensör
Hager B.IQ ve TS Sensor Termostat ürünlerinde bulunan yüzlerce parametre sayesinde ise sistem konfor ihtiyacına göre şekilleniyor. Sistem kararlı bir şekilde belirlenen set değerine göre çalışarak, mahal sıcaklığındaki dalgalanmaları engelliyor. Hager KNX Termostat ve pano ürünleri uyum içerisinde çalışarak, belirlenen set değerine kolaylıkla ulaşıyor.

Kullanıcı dostu olarak tasarım
Hager Domovea cihazında ise kullanıcılar mobil uygulaması aracılığıyla ısıtma ve soğutma sisteminin aç-kapat ve set değeri gibi parametrelerini kolaylıkla değiştirebiliyor. Mahal sıcaklık değişimleri gibi bilgiler grafiği, Domovea üzerinden izlenip, rahatlıkla analiz edilebiliyor.

Evin modunu belirliyor
Evlerden kısa süreli ayrılıklarda ise sistem otomatik olarak konfor modundan – stanby moduna geçiyor. Bu sayede de aydınlatmalar kapanıyor ve aynı zamanda set değerleri enerji verimlilik normları ile belirlenmiş olan değerlerde tutuluyor. Kullanıcılar evlerine girdikleri veya yaklaştığı anda sistem konfor moduna geçiyor.

Hager Fabrika
Hager Fabrika
Hager Fabrika

 

Hager Group:
1955 yılından bu yana Akıllı Evler, Bina Otomasyonu, Güvenlik Sistemleri ve Bina Kablo Aksesuarları ile enerji yönetim ve dağıtım sistemlerine öncülük eden Hager Group, enerji dağıtım sektörünün lider şirketlerinden biridir.

Almanya'da kurulan Hager Group, endüstrinin inovasyon liderlerinden biri olup, 11.500 çalışana ve 2.3 milyar Euro yıllık ciroya sahiptir. Ürünleri ve sistemleri dünya üzerinde 24 farklı noktada üretilmekte ve yine dünya üzerinde 136'den fazla ülkede Hager markasına güvenen müşterilere iletilmektedir.

Hager’in çözüm ve servis çeşitliliği, enerji dağıtımından kablo yönetimine, güvenlik sistemlerinden bina otomasyonuna kadar uzanmaktadır. Müşteriler ve alanında son derece uzman mühendisler ile sürekli fikir alışverişinde bulunarak proje çözümleri üretilmesi, Hager’in en temel çalışma prensibidir. Enerji verimliliği sağlayarak doğanın korunması ve uygun maliyette en kaliteli projelerin üretilmesi ise Hager’in en önemli amacıdır.