Pompa ve Vana

Ankara'nın çeşitli semtlerinde 6 ayrı yerleşkede hizmet veren Yargıtay Başkanlığı, yeni hizmet binasına taşındı. Yüksek yargı faaliyetleri artık toplam 422 bin m2 kapalı alana inşa edilen yeni hizmet binasında sürdürülecek. Projenin sirkülasyon, hidrofor ve atıksu drenaj hatlarında Lowara kalitesi hizmet veriyor.

Lowara ecocirc XL serisi yüksek verimli ıslak rotorlu sirkülasyon pompaları
Lowara ecocirc XL serisi yüksek verimli ıslak rotorlu sirkülasyon pompaları
Lowara ecocirc XL serisi yüksek verimli ıslak rotorlu sirkülasyon pompaları
2019 yılında ABD'de düzenlenen 4. Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu'ndaki yarışmada 'En İyi Sürdürülebilir Ofis Kategorisi'nde birinci seçilen projenin ısıtma-soğutma hatlarında ecocirc XL serisi yüksek verimli ıslak rotorlu sirkülasyon pompalarının yanı sıra Lowara e-LNE serisi sirkülasyon pompaları da kullanılmıştır. Projede ayrıca mekanik ve motor verimliliği yüksek e-NSC serisi uçtan emişli santrifüj pompalar da mevcuttur.
Pompa üzerine monte edilerek sistemlerde maksimum enerji tasarrufu sağlayan Hydrovar® mikro işlemcili frekans kontrol cihazının da kullanıldığı projenin inşası sıfır hata uyumlu olarak tamamlanmıştır.

Yargıtay yeni hizmet binasında Lowara Doublebox Plus serisi tahliye üniteleri ile atıksu hatlarında güvenli su tahliyesi sağlanmaktadır. e-SV serisi düşey milli çok kademeli pompaların kullanıldığı frekans sürücülü hidrofor sistemleri sayesinde konforlu su temini gerçekleştiriliyor. Ayrıca projenin drenaj sistemlerinde de çözüm ortağı olarak Lowara pompa sistemleri kullanılıyor.