Yalıtım

Türkiye İnşaat Sektöründe, Isı-Su-Ses-Yangın yalıtım ürünleri ile yalıtım pazarının lider firmalarından MARDAV YALITIM A.Ş.’nin %100 hisselerine de sahip olan Ravago Grubu, Dow Chemical Company ile yaptığı anlaşma ile Dow’un Avrupa’daki XPS iş kolunu devralıyor. Bu anlaşma kapsamında Dow’ın Dilovası (Türkiye) tesislerinin yanı sıra King’s Lynn (İngiltere), Norrköping (İsveç), Schkopau (Almanya), Rheinmünster (Almanya), Drusenheim (Fransa), Lavrion (Yunanistan, XPS ve PS) tesisleri de Ravago tarafından devralınmakta. Anlaşma kapsamındaki tüm varlıklar, Ravago’nun Bina Sistemleri bölümüne tamamen entegre oluyor.

Mardav Yalıtım Genel Müdürü Levent Pelesen
Mardav Yalıtım Genel Müdürü Levent Pelesen
Mardav Yalıtım Genel Müdürü Levent Pelesen
Yapılan anlaşma ile Ravago, Dow’ın mevcut XPS marka adlarına ve Avrupa’daki ticari markalarını kullanma lisansına da sahip olacak. Ravago Bina Sistemleri, Avrupa genelindeki XPS üretim faaliyetlerini bu satın alma sayesinde daha da güçlendirerek Avrupa XPS Pazar Lideri konumuna yükseliyor. Ravago Bina Sistemleri, geniş müşteri tabanının ihtiyaçlarına uygun, kapsamlı bir XPS ürün portföyü sunmaya devam etmek için gerekli yatırımları yapmaya kararlıdır.
Mardav Yalıtım Genel Müdürü Levent Pelesen yaptığı açıklamada, "Büyüme stratejimize mükemmel bir uyum içinde olan, böyle üstün bir kalitede iş kolunu bünyemize katmaktan mutluluk duyuyorum. Böylelikle, grubumuz Türkiye’mizde STOPER Bitümlü Membran, RAVABER Taşyünü – Camyünü – Seramik Yünü ve EPS ham maddesi üretimlerine STYROFOAM xps’i de katmakla güçlenerek yoluna devam ediyor. Dow’un Avrupa’daki XPS ekibinin Ravago ailesine katılmasını dört gözle bekliyoruz" dedi.