Yalıtım

Evlerimizde kaldığımız bu özel günlerde, hastanelerin yoğun çalışma ortamlarında, kamu binalarında, gürültüye maruz kalmamak için insan güvenliğini sağlamak, verimliliği artırmak için ses yalıtımı esastır. Binaların akustik yalıtımı güvenlik duygusu, sağlık ve konfor yaratır. Armacell'in çevre dostu, halojen ve bitüm içermeyen ArmaComfort®, sağlıklı ortamlar için ses yalıtım ve akustik düzenleme için tasarlanmıştır.

 

Sağlık için ArmaComfort®
Sağlık için ArmaComfort®
Sağlık için ArmaComfort®
AB Çevresel Gürültü Direktifinin (Direktif 2002/49 / EC) amacı, çevresel gürültüye maruz kalınması sonucu kişilerin huzur ve sükununun, beden ve ruh sağlığının bozulmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak olarak özetlenebilir. Direktif, özellikle nüfusun yoğun olduğu alanlarda, parklarda veya yerleşim bölgelerindeki diğer sessiz alanlarda, açık arazideki sessiz alanlarda, okul, hastane ve diğer gürültüye hassas alanlar da dahil olmak üzere insanların maruz kaldığı çevresel gürültüler ile çevresel titreşimin yapılarda oluşturduğu hasarlara ilişkin esas ve kriterleri kapsar. Armacell'in ses yalıtım ve akustik düzenleme konfor çözümleri, yaşam kalitesinin yanısıra, gürültüyü azaltarak işyerinde sağlık ve güvenliği sağlamaktadır.

Endüstriyel ortamlarda jeneratörler, binalarda iklimlendirme sistemleri, pompalar ve mekanik tesisat odaları kabul edilemez gürültü seviyelerine ve insanların sağlık ve güvenliğini tehdit edecek boyutlara ulaşabilir. Armacell'in elastomerik ses yalıtım ürünü ArmaComfort® ile sağlıklı ortamlar sağlanır.
.

ArmaComfort®, sağlıklı ortamlar için ses yalıtımı
ArmaComfort®, sağlıklı ortamlar için ses yalıtımı
ArmaComfort®, sağlıklı ortamlar için ses yalıtımı
ArmaComfort® özellikleri:
• Çevre dostu, % 100 geri dönüştürülebilir, insan sağlığına zararlı madde içermez.
• Kurşun, bitüm, halojen ve fosfat içermez.
• Esnektir, kesmesi ve takılması kolaydır.
• Rw (C; Ctr) 4 mm = 32 (-1; -3) dB
• B-s1, d0 (Bariyer B Alu), B-s2, d0 (Bariyer P), Cs2, Kendinden yapışkanlı d0 (Bariyer B)

ArmaComfort® P inci beyaz renktedir. ArmaComfort® Bariyer B siyahtır. ArmaComfort® Bariyer B Alu doğal bir alüminyum renge sahiptir.

İklimlendirme sistemlerinde ArmaComfort®
İklimlendirme sistemlerinde ArmaComfort®
İklimlendirme sistemlerinde ArmaComfort®
Ekipman yalıtım pazarında elastomerik kauçuk köpüğü konusunda dünya lideri ve tedarikçisi olan Armacell, müşterileri için sürdürülebilir değer yaratan yenilikçi ve güvenli termal, akustik ve mekanik çözümler geliştirmektedir. Armacell'in ürünleri, dünya çapında her gün fark yaratarak küresel enerji verimliliğine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. 17 ülkedeki 3.100 çalışanı ve 25 üretim tesisi ile sektöre öncülük etmektedir.