Yapıda Tesisat

“Sıfır İş Kazası, Sıfır Meslek Hastalığı” ilkesi ile İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna eğilen GF Hakan Plastik, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası için yaptığı açıklamada “Sadece birlikte çalışarak sıfır kazayı gerçeğe dönüştürebiliriz” mesajını verdi.

Sıfır İş Kazası, Sıfır Meslek Hastalığı
Sıfır İş Kazası, Sıfır Meslek Hastalığı
Sıfır İş Kazası, Sıfır Meslek Hastalığı
GF Global‘in, Sürdürülebilirlik Programı ve 2025 Stratejisi doğrultusunda İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna hassasiyetle eğilen GF Hakan Plastik, tesislerde alınan önlemlerin yanı sıra tüm çalışma süreçlerinde farkındalığın artırılmasına ve İSG kültürünün güçlendirilmesine de önem gösteriyor.

Bu doğrultuda yıl içerisinde gerçekleştirdiği düzenli eğitimlerle İSG kavramını gündemde tutarak, her çalışanın süreçlerin içerisinde aktif kalmasını amaçlıyor. Bu amaçla, GF Piping Systems’ın geçmiş yıllarda kendi operasyonlarında meydana gelen olaylardan çıkarılan derslerden hareketle geliştirdiği ve “Farkında Ol, Güvende Ol“ sloganıyla hayata geçirdiği Hayat Kurtaran Kurallar eğitimi, farklı birimler için düzenlenen MEB eğitimleri, Çerkezköy ve Şanlıurfa tesislerinde İSG kavramına dikkat çeken posterlerin kullanımı, öneri sistemi, vb. faaliyetler düzenleniyor.

Tüm gün masa başında çalışanlar için de duruş ve çalışma pozisyonları ile ilgili rahatlatıcı faaliyetler içeren ERGOFFICE projesini başlatan GF Hakan Plastik, gün içinde çalışmaya kısa bir ara vererek, hem beden hem de ruh sağlığının korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor. ISG kapsamında ofis çalışanlarının bedensel ihtiyaçlarına yönelik boyun, bilek, sırt ve bacak hareketlerinden oluşan program ve egzersizler haftanın 3 günü uygulanıyor.

İş güvenliği eğitimi
İş güvenliği eğitimi
İş güvenliği eğitimi
GF Hakan Plastik yetkilileri, GF’in 2025 stratejisinin temellerinden “Performans, Öğrenme ve Önemseme” maddesinde, herkesin bir ekibin parçası olduğunu; kazanmanın yolunun her zaman iş birliğinden geçtiğini ifade eden “Önemseme” ilkesine vurgu yapıyorlar: “ISG eğitimlerimizde çalışanlarımızla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu fikir alışverişi sonucunda yıl sonunda ortaya çıkan ERGOFFICE projesi, standartlarımızı günden güne yükseltme, çalışanlarımızdan gelen önerileri önemseme ve hayata geçirme adına güzel bir örnek oldu.

Süreçlere katılımların sağlanması son derece önemli, sadece birlikte çalışarak sıfır kazayı gerçeğe dönüştürebiliriz. 2012 yılından bu yana Çerkezköy ve Şanlıurfa tesislerinde yaşanan iş kazalarının %75 oranında azaltmış bulunuyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz“.

Eğitim
Eğitim
Eğitim
Eğitim
Eğitim
Eğitim
Ofiste beden sağlığı
Ofiste beden sağlığı
Ofiste beden sağlığı
Ofiste beden sağlığı
Ofiste beden sağlığı
Ofiste beden sağlığı

Aqua Therm Tashkent 2022